Kommenteeri

EMTAK- tegevusala valimine

Tegevusala

Tegevusala valimise aluseks on ametlik klassifikaator "Eesti majanduse tegevusalade klassifikaator" (EMTAK), mida haldab Justiitsministeeriumi Registrite ja Infosüsteemide Keskus. EMTAK on rahvusvaheliselt ühtlustatud klassifikaatori NACE Eesti rahvuslik versioon. EMTAK on oma ülesehituselt hierarhiline ja jaguneb viieks tasemeks. Neli esimest taset vastavad NACEle ja viies tase on rahvuslik tase, mille loomisel on arvestatud eesti majanduse eripära ning vastavat seadusandlust. Rahvusvaheliselt ühtlustatud klassifikaatori kasutamine annab võimaluse muuta selle põhjal toodetava majandusstatistika võrreldavaks ning ühtlasi ka sellealased andmekogud kergesti tõlgendatavateks.

Tegevusala valimine

Kavandatud põhitegevusalaks saab valida ainult ühe tegevusala, s.o. tegevusala, millel plaanitakse loodava ettevõttega alustada.

Tegevusala määramiseks vajutage "sisesta kavandatav põhitegevusala"

Vajutades nupule "Vali" avaneb uues aknas tegevusalade kataloog, millest saate valida sobiva tegevusala.

Tegevusala võite otsida kas märksõna järgi või valides nupust "+" vastav jagu, seejärel osa, kuni jõuate nelja- või viiekohalise koodiga tegevusalani, millel on rea lõpus link "Vali"
 

Paljudel juhtudel informatsioon EMTAK 4-nda taseme kohta pole piisav. Selleks soovitame liikuda edasi alamjaotuse menüüle, kus avaneb EMTAK 5-nda tasemega (viiekohaline numberkood) määratletud tegevusalade loetelu.

Täiendavalt avaneb ekraani alaosas lisainformatsioon, mis täpsustab iga EMTAK 5-nda taseme tegevusala sisu (selgitavad märkused).

Kui olete oma valiku teinud, siis järgmise sammuna tuleks vajutada aktiivsele lingile "Vali". Valida saab vaid ühe tegevusala

Viimase sammuna vajutage "Salvesta muudatused" , mis kinnitab väljavalitud tegevusala.

Lisainformatsioon Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori (EMTAK) kohta on kättesaadav Registrite ja Infosüsteemide Keskuse koduleheküljel aadressil http://www.rik.ee/ettevotjaportaal/emtak-tegevusalad

Lisa kommentaar

Email again: